9 grudnia, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Zlecenie stworzenia oprogramowania offshore sposobem na oszczędności

2 min read

Coraz więcej firm decyduje się na zlecanie różnych usług firmom z innych krajów. Jeśli chcesz stworzyć produkt od podstaw, musisz cały czas pamiętać o tysiącach rzeczy.

Zarządzanie zespołem, uwarunkowania techniczne, terminy realizacji projektu. To tylko wierzchołek góry lodowej. Sprawy stają się mniej skomplikowane, jeśli wybrałeś realizację oprogramowania w innym kraju. Gdy delegujesz część obowiązków na specjalistów, nie ma potrzeby skupiania się na zarządzaniu i wielu innych rzeczach. Zlecenie wykonania oprogramowania za granicą oznacza przeniesienie pracy do zewnętrznego usługodawcy. Innymi słowy, zainteresowana strona powierza realizację części lub też całego projektu doświadczonemu dostawcy oprogramowania lub osobie. Istnieje wiele usług związanych z technologią, które można zlecić na zewnątrz. Tworzenie aplikacji mobilnych, tworzenie stron internetowych, projektowanie oprogramowania. Jeśli chcesz przekazać cały projekt zewnętrznej firmie, powinieneś raczej poszukać firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania od projektowania do wdrożenia.

Mówiąc o zagranicznej firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania, powinieneś być przygotowany na umieszczenie jej siedziby w jakimś egzotycznym krajem. Model współpracy taki jak offshoring oznacza, że siedziba firmy, z którą współpracujesz, znajduje się gdzieś daleko od twojego kraju. Z reguły istnieje znaczna różnica stref czasowych. Bez wątpienia firma opracowująca oprogramowanie powinna być kompetentna. Oznacza to, że nasz projekt należy umieścić w kraju z dużą liczbą specjalistów. Jeśli porównasz jakość specjalistów technicznych w USA lub innych krajach do europejskich, nie znajdziesz żadnych znaczących różnic. W wielu różnych krajach znajdziemy duże zaplecze specjalistów, a także bardzo dobre uczelnie techniczne. Jednak w wielu krajach wynagrodzenie za prace będzie znacznie niższe dlatego też koszt powstania oprogramowania będzie zdecydowanie niższy niż na przykład w Niemczech.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.