9 grudnia, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Wybór porządnych lakierów wykończeniowych do aut

2 min read

Wiele firm specjalizujących się w szeroko pojętym lakierowaniem pojazdów, sięga po różne nowoczesne lakiery, które umożliwiają później bezproblemowe dobranie koloru pojazdu do własnych potrzeb i upodobań.

Dodatkowo stosowane są specjalne lakiery bezbarwne zapewniające pojazdowi nie tylko atrakcyjny połysk, ale również efektywną ochronę przed uszkodzeniami, zmiennymi temperaturami oraz innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Aby zachować wieloletnią trwałość powłoki lakierniczej, konieczne jest wybranie porządnego preparatu wykończeniowego.

Wybór porządnych lakierów wykończeniowych do aut

Co trzeba wiedzieć o lakierach samochodowych?

Obecnie na rynku dostępnych jest sporo typów lakierów, wśród których dość popularne są produkty oznaczone skrótem MS (medium solid). W tym przypadku mamy do czynienia z zawartością cząstek stałych w produkcie na poziomie 40%. Kolejną opcją są lakiery HS (high solid) o 50-procentowej zawartości cząstek stałych. Zawartość takich cząstek na poziomie 60% zapewniają z kolei lakiery Very High Solid (VHS). Jeśli chodzi o konsystencję i trwałość to wpływ na takie cechy mają również inne substancje zawarte w lakierze, takie jak na przykład stabilizatory, żywice lub rozcieńczalniki.

Żywice mają istotny wpływ na właściwości mechaniczne, natomiast rozcieńczalniki ułatwiają proces nanoszenia takich powłok na powierzchnię karoserii. Wybierając takie lakiery, warto też pamiętać o cechach innych niż zabezpieczanie powłoki. Ważną kwestią jest również sięganie po preparaty o wysokim połysku, które oferują nie tylko wieloletnią ochronę, ale również sprawiają, że pojazd prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Szeroki wybór porządnych lakierów wykończeniowych sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Z drugiej strony proces poszukiwania tego jednego konkretnego lakieru może przyprawić klienta o zawroty głowy. W związku z tym warto zaglądać na strony, takie jak na przykład https://grupaurban.pl/jakie-lakiery-wykonczeniowe-warto-wybrac/ oraz na inne serwisy z ciekawymi i praktycznymi poradnikami.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.