16 czerwca, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Uzyskaj najjaśniejszy uśmiech! Przeczytaj te wskazówki dotyczące pielęgnacji zębów

4 min read

Chcesz wiedzieć, jak właściwie dbać o zęby? Być może już wiesz, ale czujesz, że jest coś dodatkowego, co może sprawić, że uśmiech będzie jeszcze bielszy.

Cóż, masz szczęście, ponieważ poniższy artykuł zawiera wiele wskazówek dotyczących opieki dentystycznej, z których każdy może skorzystać.Wybierz odpowiednią szczoteczkę do zębów. Istnieją różne szczoteczki do zębów dla dzieci i dorosłych, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj. Upewnij się też, że włosie nie jest zbyt twarde. Jeśli szczoteczka ma na pudełku uszczelkę ADA, została przetestowana, aby upewnić się, że włosie nie uszkodzi dziąseł.Podczas nitkowania skup się tylko na jednym zębie, zanim zwrócisz uwagę na następny. Rozprowadź nić dentystyczną do linii dziąseł, a następnie ostrożnie pociągnij ją z powrotem, aby pozbyć się nagromadzonej płytki nazębnej. Ruchem w przód iw tył pocieraj nić dentystyczną tak, aby dobrze oczyściła ząb.Czasami szczotkowanie i nitkowanie nie wystarczy. Jeśli nadal masz problemy z płytką nazębną, idź do sklepu i poszukaj przeciwbakteryjnego płynu do płukania jamy ustnej, który Ci pomoże. Użyj go zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, aby zakończyć rutynową pielęgnację zębów. Powinieneś zauważyć poprawę.Patrząc na przekłuwanie języka? Powinieneś to przemyśleć. Bez względu na to, jak dobrze zadbasz o przekłucie, trudno jest powstrzymać go przed zarażeniem. Te piercingi mogą również uszkadzać i odpryskiwać delikatne powierzchnie zębów. Jeśli twój język zostanie zainfekowany i nie otrzymasz leczenia, możesz stracić część języka. To naprawdę nie jest zbyt eleganckie!Zacznij zabierać dzieci do dentysty w młodym wieku. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta odbyła się bardzo szybko po pojawieniu się pierwszego zęba. Stomatolog może ocenić, jak rosną uzębienie dziecka i poszukać nieprawidłowości na powierzchni zęba. Ponadto może udzielić kilku dobrych wskazówek, jak dbać o zęby dziecka w domu.Jeśli cierpisz, poszukaj pomocy. Jeśli zauważysz stały ból w jamie ustnej, może to być spowodowane infekcją. Zadzwoń do dentysty, jeśli masz ból zęba.Guma bez cukru to dobry sposób na czyszczenie zębów, jeśli nie możesz wszędzie nosić ze sobą szczoteczki do zębów. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Po zjedzeniu małej przekąski przeżuj kawałek gumy bez cukru, aby wyczyścić zęby.

Pamiętaj, że guma nie jest dobra dla zębów, jeśli zawiera jakikolwiek cukier.Najprostszym i najbardziej oczywistym sposobem zapobiegania próchnicy jest ograniczenie spożycia cukru. Im więcej cukru spożywasz, tym większe ryzyko próchnicy. Napoje gazowane, a nawet soki niszczą szkliwo zębów. Wybierz wodę. Jeśli cenisz sobie zęby, jedz pokarmy o wysokiej zawartości cukru tylko przy specjalnych okazjach.Przygotowanie własnego płynu do płukania ust nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Weź trzy szklanki wrzącej wody i dodaj 1 łyżkę soli, a następnie wymieszaj z 1 łyżką nadtlenku wodoru. Na koniec dodaj 3 łyżki sody oczyszczonej. Działa jak skuteczne płukanie ust.Wypłucz usta po każdym posiłku. Mycie zębów po każdym posiłku jest idealne. Oczywiście wiele osób ma pracę i miejsce, w którym można się znaleźć. Nie zawsze można umyć zęby po jedzeniu. Jeśli nie możesz szczotkować, spłucz. Płukanie usunie z ust część pozostawionego jedzenia i zneutralizuje poziom pH.Lubisz żuć lód? To nie jest dobry pomysł i powinieneś zrezygnować. Żucie na lodzie może uszkodzić szkliwo na zębach. Guma bez cukru to znacznie lepsza opcja. Unikaj pokusy i nie dodawaj lodu do napojów.Czy jesteś dżokejem, który uprawia dużo sportów? Potrzebujesz doskonałego ochraniacza na zęby, aby chronić zęby. Twój dentysta powinien być w stanie dopasować ci niestandardowy. To ważne, ponieważ mocne uderzenie może naprawdę uszkodzić zęby. Korzystanie z ochraniacza na zęby zmniejszy wydatki na dentystykę.Teraz po przeczytaniu powyższego artykułu zobaczysz, jak łatwo uzyskać biały uśmiech. Wystarczy, że będziesz trzymać się przedstawionych tu pomysłów. Pokaż wskazówki swojej rodzinie, aby oni również mogli mieć ten idealny uśmiech. Już niedługo wszyscy wokół ciebie będą błyskać swoimi perłowymi bielami!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.