9 grudnia, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Odpowiednie smarowanie silnika samochodu

2 min read

W każdym samochodzie znajdziemy różnego rodzaju płyny chłodzące, może być to przykładowo olej, który powinien być schłodzony za pomocą odpowiedniego urządzenia.

Jest to oczywiście chłodnica która posiada odpowiednie żebrowanie które powoduje iż przepływające przez nie powietrze schładza metal następnie schładzany jest olej który przepływa przez chłodnicę. Oczywiście chłodnice znajdują się w przedniej części pojazdu gdzie przepływ powietrza jest dość duży, wówczas urządzenie działa w sposób wydajny.

Odpowiednie smarowanie silnika samochodu

Za co odpowiedzialny jest termostat?

Płyn chłodniczy który przepływa przez silnik powoduje ochłodzenie wszystkich elementów, tłoków, elementów silnika które rozgrzewają się pod wpływem pracy. Następnie trafia on do chłodnicy gdzie rozgrzany olej zostaje odpowiednio wychłodzony, regulacją przepływu oleju zajmuje się termostat. W przypadku kiedy olej w silniku w komorze silnika jest zbyt gorący wówczas termostat się otwiera, umożliwiając przepływ oleju do chłodnicy i jego odpowiednie wychłodzenie. Dzięki temu zostanie zachowana równowaga temperatury, jest to zatem urządzeniem dość istotne które będzie odpowiadało za sprawną pracę silnika, warto pamiętać iż olej powinien posiadać odpowiednie parametry oraz odpowiednią temperaturę aby odpowiednio smarował wszystkie elementy ruchome.

W przypadku termostatu może być zastosowany specjalny wosk który działa jako środek rozszczelniający, kiedy temperatura jest zbyt wysoka wosk się rozszerza tak aby umożliwić przepływ. Oczywiście warto wzrócić uwagę aby termostat był w dobrym stanie, w przypadku jeżeli przestanie działać będziemy mogli doprowadzić do przegrzania silnika, wówczas olej w komorze będzie zbyt gorący, może to doprowadzić do rozszczelnienie całego systemu chłodzenia olejem. Kiedy zauważymy iż następują szybkie wahania temperatury oleju w naszym w samochodzie wówczas może być to objawem wadliwego termostatu.

Tego rodzaju rozwiązania znajdziemy w samochodach osobowych jak i samochodach ciężarowych takich jak przykładowo Man termostat – DBK Parts to firma która moja dostarcza wysokiej jakości części zamienne do samochodów ciężarowych, z pewnością możemy zakupić tam także wysokiej jakości termostaty które będą odpowiednio nadzorowały temperaturę oleju w silniku.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.