27 listopada, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Nowoczesne rozwiązania lokalizacyjne dla firm spedycyjnych

2 min read

Właściciele firm transportowych coraz częściej wyposażają swoje pojazdy w różnego rodzaju systemy pozwalające na lepsze zarządzanie przewozami, mogą być to różnego rodzaju urządzenia elektroniczne które będą pobierały dane z tachografu czy też komputera pojazdu.

Wówczas możemy wykonać wiele różnych analiz które pozwolą na wybranie lepszej trasy, optymalizację kosztów związanych z paliwem. Oczywiście systemy tego rodzaju mogą współpracować z telefonami komórkowymi, tabletami, dzięki czemu mogą nadawać sygnał bezpośrednio do bazy w czasie rzeczywistym.

Nowoczesne rozwiązania lokalizacyjne dla firm spedycyjnych

Jak usprawnić zarządzanie flotą transportową?

Firmy transportowe które obsługują duże ilości przewozów z pewnością chcą mieć pod kontrolą wiele różnych aspektów które będą wpływały na prędkość spedycji oraz koszty. Oczywiście należy brać pod uwagę sytuacje które mogą doprowadzić do opóźnień, mogą wynikać przykładowo z awarii pojazdu, zatrzymania transportu, czy też opóźnień wynikających z remontów drogowych. Dlatego też wykorzystuje się wiele nowoczesnych rozwiązań komputerowych które pozwalają na stały monitoring pojazdów, tego rodzaju rozwiązania umożliwiają także śledzenie pozycji pojazdu, z pewnością dzięki temu możemy uzyskać wiele danych, lepiej zarządzać całą flotą.

Warto zwrócić uwagę na interesujące rozwiązania które pozwalają optymalizować trasy, zmniejszać spalanie, kontrolować pracę kierowcy. Obecnie systemy komputerowe mogą zbierać duże ilości danych dotyczących przykładowo stanu technicznego pojazdu, dzięki temu łatwo możemy wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Naturalnie mogą być to urządzenia zewnętrzne które będą podpięte do systemów pojazdu, mogą w czasie rzeczywistym wysyłać dane przez urządzenia bezprzewodowe. Naturalnie są to rozwiązanie które możemy łatwo ukryć, będzie to zabezpieczenie w razie kradzieży. W przypadku zaginięcia pojazdu będziemy mogli łatwo je namierzyć dzięki systemowi GPS.

Jeżeli chcemy wprowadzić tego rodzaju rozwiązania w naszej firmie warto zwrócić uwagę na zarządzanie flotą transportową – DBK Fleet Management, to firma która może zaoferować nowoczesne rozwiązania dotyczące lokalizacji, monitoringu, przesył danych z tachografu na urządzenie w centrali firmy. Z pewnością będzie to duże ułatwienie w przypadku kiedy posiadamy wiele pojazdów, realizujemy dużą ilość transportów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.