14 kwietnia, 2024

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Aby włosy zawsze były piękne i zdrowe trzeba o nie odpowiednio dbać

2 min read

Wiedza o tym, jak często obcinać włosy, ma wiele wspólnego z celami i procesami chemicznymi, którym regularnie poddajesz swoje włosy.

Ważne jest, aby wiedzieć, że włosy rosną średnio o około centymetr co cztery tygodnie. Oczywiście włosy niektórych ludzi rosną nieco szybciej niż u innych i jest to sprawa indywidualna. Jeśli twoje włosy są długie i chcesz je utrzymać w jak najlepszym stanie i zdrowiu, bardzo ważne są regularne wizyty u dobrego fryzjera.

Im dłuższe są twoje włosy, tym bardziej są delikatne. Długie włosy są zwykle bardziej podatne na łamanie, rozdwajanie końcówek i utratę objętości. Jeśli farbujesz włosy lub poddajesz je różnym zabiegom stylizacyjnym i pielęgnacyjnym, jeszcze bardziej prawdopodobne jest ich uszkodzenie czy zniszczenie. Regularne wizyty w salonie fryzjerskim pomagają utrzymać mocne i zdrowe oraz zadbane włosy na dłużej.

Włosy należy przycinać co najmniej co osiem do dwunastu tygodni. Jeśli zauważysz więcej złamanych lub rozdwojonych końcówek, możesz je podcinać częściej, co cztery do do sześciu tygodni.

W salonach fryzjerskich możemy również poprosić o szereg specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych dostosowanych dla różnych rodzajów i potrzeb włosów oraz skóry głowy. Jeśli podoba ci się obecna długość włosów, przycinanie końcówek co sześć do ośmiu tygodni utrzyma włosy na preferowanej długości. Jeśli zapuszczasz włosy, wybierz przycinanie co osiem do dwunastu tygodni. Jeśli chcesz zachować styl i kształt krótkiej fryzury, muszą być one częściej przycinane, aby zachować świeżość. Jeśli masz krótkie włosy, wiesz już, że wydają się szybko odrastać. Krótkie włosy należy przycinać co cztery do ośmiu tygodni, aby utrzymać dobry wygląd fryzury na długi czas odwiedź salon fryzjerski Kraków. Jeśli regularnie koloryzujesz, rozjaśniasz, lub prostujesz włosy, możesz zauważyć, że twoje włosy wymagają częstszego przycinania. Niektóre zabiegi stylizacyjne mogą powodować łamanie końcówek oraz przesuszenie włosów. Częstsze wizyty w salonie fryzur mogą pomóc w zapobieganiu zniszczeniu włosów i osłabieniu ich struktury.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.