7 sierpnia, 2022

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

W jaki sposób komponuje się i tworzy zapachy perfum

2 min read

Produkcja perfum nie jest łatwym zadaniem.

Dokładne receptury komercyjnych perfum są utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Nawet gdyby były szeroko publikowane, byłyby zdominowane przez tak złożone procedury chemiczne i składniki, że nie przydałyby się one w przydatnym opisie wrażenia zapachu. Niemniej jednak koneserzy perfum mogą być niezwykle zręczni w identyfikowaniu składników i pochodzenia zapachów w taki sam sposób, jak znawcy win.

W jaki sposób komponuje się i tworzy zapachy perfum

Wyjątkowe perfumy damskie Armani Mania

Najbardziej praktycznym sposobem rozpoczęcia opisu perfum jest ich poziom koncentracji, rodzina, do której należą, oraz nuty zapachowe, które wpływają na ogólne wrażenie perfum od pierwszego zastosowania do ostatniej utrzymującej się nutki zapachowej. Olejek perfumeryjny jest rozcieńczany rozpuszczalnikiem, ponieważ nierozcieńczone olejki naturalne lub syntetyczne zawierają wysokie stężenia lotnych składników, które prawdopodobnie spowodują reakcje alergiczne, jeśli zostaną zastosowane bezpośrednio na skórę lub ubranie. Najpowszechniejszym rozpuszczalnikiem do rozcieńczania olejków zapachowych jest etanol lub mieszanina etanolu i wody. Najwyższe stężenie mają perfumy, takie jak Mania od firmy Armani, a najmniejsze wody toaletowe i kolońskie.

Perfumy mają trzy nuty, głowy, serca i bazy, które tworzą harmonijny wydźwięk zapachu. Nuty rozwijają się w czasie, z natychmiastowym wrażeniem górnej nuty prowadzącej do głębszych nut środkowych, a nuty bazy pojawiają się stopniowo jako ostatni etap. Te nuty są tworzone starannie dzięki wiedzy o procesie parowania perfum, a idealne zapachy, takie jak perfumy Mania marki Armani składają się z trzech warstw. Nuty głowy pojawiają się natychmiast po nałożeniu perfum na skórę, nuty serca wyczuwamy, gdy wyparują pierwsze akordy, a nuty bazowe pojawiają się na końcu i są najbardziej intensywne i złożone. Niektóre nuty bazowe mogą być nadal wyczuwalne po upływie ponad dwudziestu czterech godzin od aplikacji, szczególnie te pochodzenia zwierzęcego.

Wiele różnych zapachów oferuje firma Armani Mania jest jednym z nich, a swoją popularność zawdzięcza precyzji dobierania składników oraz trwałości perfum. Możemy zakupić buteleczki tych perfum w różnych pojemnościach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.