28 września, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Spodnie krótkie robocze – czy spełniają wymogi BHP?

2 min read

Wybór właściwej odzieży BHP przekłada się na bezpieczeństwo prowadzonych prac. Czy w okresie letnim, gdy jest gorąco, spodenki z krótkimi nogawkami spełniają normy bezpieczeństwa i higieny pracy?

Dzięki odpowiedniej odzieży BHP prace mogą odbywać się bezpiecznie i komfortowo. Ubrania te mają na celu osłonięcie ciała, a także ochronę przed niekorzystnymi czynnikami, w tym urazami, które mogą zdarzyć się na stanowisku pracy.

Spodenki z krótkimi nogawkami a normy BHP

Normy BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy opisują, jakie wymogi powinna spełniać odzież robocza przeznaczona na różne stanowiska pracy. Warto jednak zaznaczyć, że w przepisach nie znajdziemy dokładnego wykazu wszystkich fasonów ubrań roboczych.

Przepisy ogólnie informują, że odzież powinna zapewniać ochronę w zależności od zagrożeń występujących na danym stanowisku pracy. Wobec tego wtedy, gdy w pracy nie pojawia się zagrożenie dla kończyn dolnych, w takim przypadku można zastosować spodenki robocze z krótkimi nogawkami. Przykładowo, mogą być one używane w pracach budowlanych i wykończeniowych, przez operatorów maszyn, w rolnictwie lub ogrodnictwie.

Jakie spodnie krótkie BHP wybrać?

Sklepy z odzieżą BHP oferują szeroką gamę spodni roboczych do wyboru. Wśród nich znajdują się również spodenki krótkie robocze.

Odzież ta najczęściej szyta jest z wytrzymałych tkanin typu cordura, które wyróżniają się odpornością na ścieranie i pękanie. Posiada wzmacniane szwy, dodatkowe przeszycia, a także praktyczne rozwiązania – kieszenie z patkami zamykane na rzepy, uchwyty i pętelki, kieszonki na nakolanniki, gumki w pasie do regulacji, otwory wentylacyjne dla większego komfortu w trakcie ciepłych dni.

Wobec tego przy spodnie krótkie również spełniają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy i mogą być używane na wielu stanowiskach. To niezastąpiony wybór na lato, gdy korzystanie z długich spodni może powodować dyskomfort. Spodnie krótkie BHP można zakupić stacjonarnie i online w sklepach BHP.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.