8 maja, 2021

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Czy insektycyd neonikotydynowy to dobre rozwiązanie?

2 min read

Stonka może zaatakować ziemniaki w każdej chwili, dlatego potrzebne są nam insektycydy, które pozwolą nam pozbyć się tego szkodnika. Jeśli tego nie zrobimy na czas to niestety, ale może być problem z ziemniakami, a przecież my chcemy żeby uprawa była dla nas opłacalna.

Trzeba będzie zrobić oprysk, ale nie z byle, jakiego środka chemicznego tylko takiego, który jest dopasowany do problemu, z jakim się borykamy. Raczej z rozmnażaniem stonki nikt nie będzie miał problemów, ale jeśli ktoś nie wie jak wygląda to w Internecie po sekundzie wyszukiwania będziemy mieć zdjęcie.

Jeśli taki robak atakuje właśnie nasze uprawy to nie możemy zbyt długo czekać. Od razu przystępujemy do szukanie odpowiedniego środka chemicznego i robimy oprysk. Taki środek ma bardzo silne działanie, dlatego nie trzeba go dużo żeby można było pozbyć się stonki. Nie stosujemy czegoś w dużej ilości, bo może się okazać, że zaszkodzimy nie tylko stonce, ale również ziemniakom, a takiego rozwiązania na pewno nie chcemy.

Kupujemy najlepsze insektycydy

Mamy w Polsce dostępne oferty producentów z całego świata. Nie wszystkie są dobrej klasy, dlatego takie trzeba od razu wyeliminować. Nie chcemy ryzykować, że oprysk nic nie da i trzeba będzie zmienić preparat, bo na to trzeba czasu, a stonka między czasie będzie się bardzo dobrze rozwijała. Trzeba, zatem stawiać na polskiego producenta środków ochrony roślin, który zna się bardzo dobrze na stonce. Polska dawniej była liderem pod względem produkcji ziemniaków, dlatego nasze rodzime firmy bardzo dobrze znają się na tworzeniu insektycydów, które naprawdę będą skutecznie zwalczać stonkę. Warto polegać na ich długoletnim doświadczeniu, które przekłada się na tworzenie coraz to lepszego składu insektycydów. Ofertę właśnie od takiego producenta możemy znaleźć na insektycyd neonikotydynowy i warto tam zajrzeć. Poczytamy sobie o składzie insektycydów, ale również o tym, w jaki sposób należy je stosować. Im więcej wiemy o walce ze szkodnikami tym lepiej możemy się do wykonania tego zadania przygotować.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.