29 maja, 2023

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Coroczny doping dla polskich sportowców reprezentujących Polskę w skokach narciarskich.

2 min read

Któż z nas nie pamięta tak zwanej ery „Małyszomanii” kiedy to większość z nas przed telewizorami czekając na występ naszego dobra narodowego jakim był Adam Małysz.

To właśnie w tych czasach Adam Małysz wyniósł na piedestał sport zimowy, jakim są skoki narciarskie, a właściwie cały Puchar Świata, czyli serię konkursów, po których wyłaniany był najlepszy na świecie skoczek narciarski. Choć zainteresowanie tym sportem można nazwać specyficznym w tamtych czasach to właśnie dzięki wcześniej wspomnianej erze dominacji naszego skoczka możemy pamiętać takie teksty jak „Zawołaj mnie jak będzie skakał Małysz”. Nie interesowali nas inni zawodnicy, my, jako Polacy, chcieliśmy oglądać tylko naszego skoczka. Cóż to były za emocje, kiedy wielu z nas mogło udać się na początku roku pod Wielką Krokiew w Zakopanem, by móc osobiście, na miejscu, na żywo kibicować naszemu najlepszemu w tamtych czasach skoczkowi. Małysza, niejednokrotnie nazywano Orłem, Polskim Orłem.

Między innymi to właśnie dzięki tym sukcesom i tej erze, Zakopane zyskało jeszcze bardziej na popularności, coraz więcej turystów przyjeżdżało do tej miejscowości, a Wielka Krokiew stała się swego rodzaju mekką dla osób uwielbiających ten sport. Po ustąpieniu naszego mistrza, nie musieliśmy długo czekać na następców, jednym z nich był, a właściwie nadal jest Kamil Stoch. Który ostatnimi czasy wygrał Turniej Czterech Skoczni, turniej, na który czekają najbardziej nie tylko kibice, ale również sami skoczkowie. Jednak wracając do walorów turystycznych oraz rekreacyjnych samego Zakopanego.

Coroczny doping dla polskich sportowców reprezentujących Polskę w skokach narciarskich.

Czy znajdzie się osoba w naszym kraju, która powiedziałaby, że nigdy w życiu nie chciałaby odwiedzić tej miejscowości? Raczej jest to mało prawdopodobne.

Przyjeżdżając z najbardziej oddalonych zakątków naszego kraju do Zakopanego na pewno będziemy musieli rozejrzeć się za noclegiem. apartamenty Zakopane są najczęściej pożądane w okresie zimowym, właśnie na początku stycznia, kiedy na Wielkiej Krokwi, odbywa się jeden z konkursów Pucharu Świata.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.