22 października, 2021

CLUG.pl

Co lubią i czego szukają użytkownicy sieci?

Chwasty jednoliścienne w ziemniakach

2 min read

Sadzenie ziemniaków nie jest trudne, ale już walka z chwastami tak. Wydawać by się mogło, że nie trzeba stosować chemii, bo ziemniaki zaczną rosnąć i je wypierać.

W rzeczywistości wygląda to trochę inaczej. Ziemniaki zanim zaczną wyrastać z ziemi to mija sporo czasu. Gleba jest nawożona, dlatego jest to idealna pożywka dla chwastów. Zanim pojawia się ziemniaki na wierzchu to chwastów może być bardzo dużo. To jest bardzo poważny problem. Szacuje się, że gdyby nie walka z chwastami w ziemniakach to uprawa może się zmniejszyć o siedemdziesiąt procent.

Oznacza to, że sadzenie ziemniaka nie miałoby żadnego sensu. To, dlatego trzeba będzie jak najszybciej się za to zabrać. Wtedy zmniejszamy ryzyko utraty plonów, a właśnie o to przecież chodzi. Chcemy jak najwięcej ziemniaków zebrać i jeśli zastosujemy odpowiednie środki chemiczne to nam się to uda. Dzisiaj dostępność herbicydów o bardzo dużej skuteczności jest ogromna.

Stosowanie chemii na ziemniaki

Warto stawiać na firmy sprawdzone, które gwarantują nam, że jeśli zastosujemy herbicyd to będzie to działać. Jeśli wybierzemy coś niewłaściwego i chwasty nie zostaną zniszczone to niestety, ale będziemy mieć poważne problemy. My chcemy zyskać na zbiorach ziemniaków bardzo dużo, dlatego żadne takie przypadki nie wchodzą w grę. Kupujemy to, co najlepsze na rynku nawet, jeśli są to środki droższe. Warto wszystko sobie przeliczyć i wtedy będziemy wiedzieć jak to wygląda pod względem kosztów. Jedno jest pewne, jeśli nic nie zastosujemy to problem będzie coraz większy. Sam na pewno się nie rozwiąże, dlatego trzeba działać szybko. Im więcej wiemy o zwalczaniu chwastów tym lepiej. Jeśli pojawiły się u nas chwasty jednoliścienne w ziemniaku to trzeba szybko działać. Wtedy efekty naszej pracy będą o wiele szybsze, a nam właśnie na tym zależy. Niektórzy rolnicy profilaktycznie robią opryski, bo wiedzą, że chwasty na sto procent się pojawią. Jeśli wcześniej się zastosuje herbicydy to wtedy będą z tego same pozytywne efekty i pozbędziemy się niechcianych gości.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.